Linkek a témában:
Napkitörések segíthettek a Föld születésében
Dr. Scott Wolk kutató elmondása szerint az Orion csillagköd úgy használható, mint egy virtuális időgép. Körülbelül 4,5 milliárd évvel ezelőtt a Nap hasonlított az Orion nebula csillagaihoz. Valójában a mi Napunk egy ilyen helyen születhetett. A napszerű csillagokat 13 napon át figyelték meg a csillagködben az orbitális pályán lévő Chandra Röntgensguár obszervatóriummal. Több mint három tucat kutató figyelte a 41 hatalmas röntgenkitörést, melyek igen erős mágneses viharokra utalnak.
Az éjjellátó Spitzer-űrteleszkóp
A Földtől 42 millió kilométernyire kering a Nap körül, és sok millió fényévnyire ellát. Föltárta előttünk a Világegyetem sötét, por- és gázfelhők rejtette távoli tartományait. A Spitzer-űrteleszkóp.
Meghatározás
A csillagok titkát mindig is kutatta az ember, így a csillagködök jelenségét is. Ebben a katalógusban megtalálhatók a csillagködök fajtái, leírásuk, fotók, szupernova maradványok, egyéb jelenségek az égen, külön dobozokba rendezve. A csillagok születése és halála, emissziós ködök, reflexiós gázködök, planetáris ködök, Macskaszem-köd, Hangya-köd, csillagközi anyag, csillagok megfigyelése.